2 kwi 2021

Lusterka martwego pola - Akcesoria zewnętrzne

Bycie zaskoczonym z boku może być potencjalnie śmiertelną sytuacją, zwłaszcza gdy jedziesz z dużą prędkością. Dla ludzi nieświadomych terminu Blind Spot - Jest to obszar wokół pojazdu, który nie może być bezpośrednio obserwowany przez kierowcę, podczas gdy on jest przy kontroli. Blind Spot Mirrors są istotnym elementem w akcesoriach samochodowych w liście. Jazda po strefach ruchu nigdy nie była łatwa, staje się najgorsza, gdy zostajesz zaskoczony przez pojazdy próbujące Cię wyprzedzić. Z wyjątkiem środków transportu takich jak rowery, konie czy motocykle, każda inna forma jest podatna na wpływ martwych punktów. Warunki klimatyczne są również powiedzieć, aby odegrać niewielką rolę w wpływie na widoczność. Inne akcesoria samochodowe, które sprzedają się dobrze na rynku to osłony boczne, przednie błotniki i tylne spojlery.

Niektóre after-market akcesoria zewnętrzne samochodu, takie jak Blind Spot Mirrors są dostępne w oparciu o specyfikacje samochodu, i mogą być dołączone na istniejących lusterek bocznych, aby uzyskać lepszą widoczność. Lusterka te zostały zaprojektowane tak, aby objąć szerszy obszar i są w pełni regulowane, aby dopasować się do typu pojazdu. Te after-market akcesoria są dostępne dla wszystkiego między Rs. 100 - Rs. 500. To akcesorium pozwala zachować kontrolę nad pojazdami po tobie bez konieczności odwracania głowy za każdym razem, gdy zdecydujesz się przełączyć pasy.

Dla ludzi, którzy nie chcą ponosić dodatkowych kosztów zakupu Blind Spot Mirrors, można zrobić z istniejącymi lusterkami zamontowanymi przez firmę, wykonując poniższe kroki w prawym pojeździe:

  1. Pochyl głowę, aż prawie dotknie okna kierowcy, a następnie ustaw lusterko boczne po prawej stronie samochodu tak, abyś mógł zobaczyć w lusterku tylko tylną ćwiartkę (tylny koniec samochodu).
  2. Pochyl głowę w lewo, aby ustawić ją na środku samochodu, na przykład pomiędzy dwoma przednimi fotelami, na normalnej wysokości. Stamtąd ustawić lewe lusterko boczne tak, aby widzieć w lusterku tylko tylną ćwiartkę nadwozia po stronie pasażera.
  3. Wyreguluj środkowe lusterko wsteczne tak, aby było skierowane w stronę środka tylnej szyby.
  4. Podczas jazdy zauważ, że mijający Cię samochód zaczyna się w środkowej części lusterka wstecznego. W miarę zbliżania się do samochodu, przesuwa się on w bok środkowego lusterka wstecznego i jednocześnie pojawia się w lusterku bocznym. To pokazuje, że nie ma tylnego martwego pola, ponieważ lusterka nakładają się na siebie.
  5. Należy również pamiętać, że lusterka boczne rejestrują teraz ogromną ilość dodatkowych informacji o tym, co znajduje się na pasie ruchu tuż obok samochodu. Wcześniej, przed zmianą pasa ruchu, musiałeś obracać głowę w bok, aby upewnić się, że nic nie znajduje się na pasie obok Twojego samochodu. Teraz lusterka boczne znacznie lepiej pokrywają martwe pole po bokach.

Zapamiętaj jedną rzecz, twoje życie jest cenne i jest ktoś, kto czeka na ciebie z powrotem do domu. Więc upewnij się, że używasz odpowiednich środków pod ręką, zanim zaczniesz jeździć do pracy lub zdecydujesz się wyjść na spacer. Sugerujemy, aby uzyskać parę lusterek Blind Spot dla Twojego samochodu przez sklepy dla akcesoriów samochodowych, jeśli jesteś wśród partii, która nie lubi obracając ich szyi często przed przełączaniem pasów. Szczęśliwej i bezpiecznej jazdy, zwłaszcza, że splurge ogromne kwoty na ceny samochodów!

Zobacz również

Mahindra Akcesoria samochodowe

Mahindra and Mahindra to rodzimy producent premium, który od dłuższego czasu dominuje w sektorze pojazdów użytkowych. Producent samochodów ma również wiele samochodów w segmencie pojazdów...