7 lis 2016

Detailing - kosmetyka samochodowa dla wymagających

Nasi rodacy doskonale zdają sobie sprawę z tego, że karoseria ich samochodu powinna być systematycznie myta. Gdy jednak w grę wchodzą inne zabiegi pielęgnacyjne, trudno nie odnieść wrażenia, że dla wielu kierowców jest to absolutna nowość.

Wcale nie tak dawno troska o samochód ograniczała się przecież do umycia go raz na kilka tygodni, a choć z myjniami mieliśmy do czynienia nawet przed trzydziestu laty, wizyta w nich przez długi czas była postrzegana jako luksus, na który mogli sobie pozwolić jedynie bogacze. Na szczęście, dziś mamy do czynienia z istotnymi zmianami. Polacy zrozumieli, że w bagażniku samochodowym nie muszą wozić całego swojego dobytku, coraz bardziej oczywiste jest dla nich to, że karoseria i dywaniki domagają się odkurzania, a do tego nie mają wątpliwości, że należy dbać o stan lakieru w samochodzie. Coraz popularniejsze stają się w związku z tym usługi kosmetyki samochodowej, w tym zwłaszcza detailing, o którym jeszcze kilka lat temu słyszeli z pewnością jedynie najwięksi motoryzacyjni esteci.

Detailing najczęściej charakteryzuje się jako kompleksowy zabieg, w czasie którego wszystkie elementy samochodu najpierw są dokładnie czyszczone, a następnie poddawane renowacji i konserwowane. Może dotyczyć wnętrza samochodu, często jest jednak prowadzony również na zewnątrz. Jego celem jest zmiana wyglądu samochodu tak, aby był on jak najbardziej zbliżony do stanu fabrycznego. Przestrzeń dla pasażerów jest podczas takiego zabiegu odkurzana, czyści się przy tym nie tylko tapicerkę i wykładzinę, ale również boczki i podsufitki.

Detailing obejmuje też demontaż i staranne czyszczenie foteli samochodowych, gdy zaś mamy do czynienia z elementami skórzanymi, praca z nimi nie ogranicza się jedynie do czyszczenia, są one bowiem również poddawane konserwacji. Praca nad atrakcyjnym wyglądem karoserii zwykle rozpoczyna się od delikatnego mycia szyb, najważniejszym zadaniem jest jednak czyszczenie, ochrona i konserwacja lakieru samochodowego. W czasie trwania zabiegu jest on polerowany, nakłada się przy tym na niego specjalną warstwę ochronną. Dzięki temu możemy cieszyć się atrakcyjnym wyglądem samochodu, a jednocześnie mamy pewność, że nie będzie on musiał cierpieć z powodu szkodliwego działania warunków atmosferycznych.

Zobacz również

Mahindra Akcesoria samochodowe

Mahindra and Mahindra to rodzimy producent premium, który od dłuższego czasu dominuje w sektorze pojazdów użytkowych. Producent samochodów ma również wiele samochodów w segmencie pojazdów...