16 lis 2016

Jak zabezpieczyć lakier samochodu przed zimą?

Jeśli zależy nam na tym, aby karoseria w naszym samochodzie prezentowała się możliwie jak najlepiej, nie powinniśmy trwać w przekonaniu, że problem zostanie rozwiązany wyłącznie dzięki regularnym wizytom w myjni samochodowej. Takie podejście może prędzej lub później odbić się niekorzystnie na stanie, w jakim znajduje się nasz lakier, a tym samym wygląd auta stanie się znacznie gorszy niż moglibyśmy tego oczekiwać.

Nic nie zastąpi nie tylko samego mycia ręcznego, ale również woskowania karoserii, warto przy tym pamiętać, że czynność ta powinna być wykonywana z wykorzystaniem specjalistycznych preparatów o funkcjach polerskich. Tylko wtedy możemy mieć pewność, że nasz pojazd będzie odporny na działanie korozji oraz zabrudzenia, a jednocześnie jeszcze przez długi czas będzie nas cieszył efektywnym wyglądem. O wadze odpowiedniej pielęgnacji karoserii mówi się wiele zwłaszcza w miesiącach zimowych. Na karoserię czekają wówczas przecież nowe zagrożenia takie, jak choćby wilgoć, mróz, silny wiatr oraz sól, która nadal pojawia się na wielu drogach. Nie można zaprzeczyć temu, że nikt nie wie o samochodzie tyle, ile jego właściciel, jedną z najlepszych metod zabezpieczenia karoserii przed zimą wydaje się więc ręczne woskowanie.

Warstwa ochronna jest wystarczająco trwała, aby stanowić skuteczna ochronę nawet przez trzy miesiące, nie tylko zabezpiecza przy tym lakier, ale również wpływa korzystnie na głębię jego koloru. Oczywiście, woskowanie ręczne ma też swoje wady. Najpoważniejsza wiąże się z tym, że wymaga sporo czasu, dobrze jest więc przeznaczyć na nie wolny dzień. Innym ciekawym rozwiązaniem jest tak zwana polerka oscylacyjna, która jest na tyle nieskomplikowana, że z powodzeniem mogą z niej korzystać nawet amatorzy, nie ma bowiem mowy o dużym ryzyku zarysowania lakieru. Metoda ta pomaga w powierzchownym odświeżeniu karoserii, jest też oceniona, gdy myślimy o jej profesjonalnej konserwacji. Innym rozwiązaniem jest detailing samochodowy. W tym wypadku niezbędne okazuje się bazowanie na doświadczeniu profesjonalistów, w zamian mamy jednak do czynienia z zabiegiem, który sprawia, że pojazd zaczyna przypominać swoim stanem nowe auto. W Polsce ciągle jest to propozycja nowa, jej popularność rośnie jednak systematycznie.

Zobacz również