20 maj 2021

Ratan Tata i jego samochody

Ratan Tata pozuje z klasycznym samochodem

Ratan Tata jest potentatem biznesowym, wizjonerem i zaliczany jest do najbogatszych osobistości świata. Został nagrodzony zarówno krajowymi jak i międzynarodowymi nagrodami za swoją pracę w różnych dziedzinach motoryzacji, technologii, edukacji i telekomunikacji. Większość ludzi zna Ratana Tatę jako osobę, która zaprezentowała najtańszy samochód w kraju - Tata Nano. Niewiele mniej osób wie, że biznesmen ma zamiłowanie do luksusowych i sportowych pojazdów z całego świata. W jego garażu zaparkowanych jest wiele luksusowych i wysokobudżetowych samochodów, a najpopularniejsze z nich to:

Ferrari California

akumulator

Ferrari California: Ten model od włoskiego Ogiera Ferrari jest uważany za jeden z niewielu gorących samochodów dostępnych na całym świecie. Model należący do Rata Tata jest zanurzony w sportowej czerwonej farby i uwielbia wziąć spin w nim co jakiś czas. Model ten został zaprojektowany przez renomowaną firmę Pininfarina i posiada potężny 4,3-litrowy silnik benzynowy V8 z bezpośrednim wtryskiem paliwa, który pracuje pod jego maską. Młyn jest w stanie wygenerować mamutową moc prawie 490 KM z szczytowym momentem obrotowym 510 Nm. Silnik jest połączony z 7-biegową, dwusprzęgłową skrzynią biegów, która przekazuje całą energię na tylne koła. Samochód może osiągnąć 100 km/h z miejsca w zaledwie 3,8 sekundy, a jego prędkość maksymalna wynosi prawie 320 km/h.

Maserati Quattroporte

Maserati Quattroporte: Ten samochód z włoskiego producenta auto jest właściwe samochód gwiazda i jest własnością wielu znanych osobistości na całym świecie. Ten 4-miejscowy samochód ma konfigurację ciała sedan, ale jego silniki powiedzieć inną historię. Maserati Quattroporte jest dostępny z opcji silnika 3,0-litrowy V6 i 3,8-litrowy silnik benzynowy V8. Pierwszy z nich jest w stanie wykrzesać moc 405 KM i maksymalny moment obrotowy 550 Nm, podczas gdy drugi może wytworzyć moc 530 KM i maksymalny moment obrotowy 700 Nm.

Mercedes-Benz SL500

Mercedes-Benz SL500: Mercedes-Benz SL500 to właściwy roadster i wśród najdroższych samochodów oferowanych przez niemieckiego giganta samochodowego. Model ten wygląda oszałamiająco i jest zapakowany pod maskę z ciężkim 4,7-litrowym silnikiem benzynowym V8 z podwójnym turbodoładowaniem, który zapewnia moc 430 KM i szczytowy moment obrotowy prawie 700 Nm. Samochód jest dostępny w cenie od 1,20 do 1,30 zł.

Mercedes-Benz S-Clas

Mercedes-Benz S-Class: Mercedes-Benz S-Class jest bez wątpienia jednym z najbardziej znanych luksusowych samochodów dostępnych na świecie na sprzedaż. Ten samochód nosi tag cenowy z Rs. 1.40 crore i ma cechy masażu siedzeń, oświetlenie otoczenia, grzywny jakości tapicerki skórzanej i wiele innych, które uzasadniają kwotę. Samochód jest wyposażony w ciężki 4,7-litrowy silnik benzynowy V8, który wytwarza moc 467 KM i szczytowy moment obrotowy 700 Nm. Młyn połączony jest z 7-biegową automatyczną skrzynią biegów, która całą energię przekazuje na tylne koła.

Oprócz swojego wkładu w przemysł motoryzacyjny, Ratan Tata jest również znany ze swojej służby dla ludzkości w postaci stowarzyszeń non-profit, które pomagają w zapewnieniu lepszego życia nieszczęśliwym. Co więcej, marka Tata była zaangażowana w rozwój wielu systemów transportu publicznego już od wczesnych lat 40-tych.

Zobacz również