31 paź 2016

Samochód wyglądający jak prosto z salonu I

Pierwsze wyjechanie samochodem z salonu jest wielkim przeżyciem dla każdego mężczyzny, a i wiele kobiet jest w stanie w pełni docenić to uczucie. Nie jest to może pierwsze słowo pierworodnego, ale na pewno jest to wielka chwila. Niestety, dziecko mówi coraz więcej i w końcu zaczyna pyskować, a samochód jest używany codziennie i jego blask zaczyna powoli gasnąć.

Znika to wspaniałe uczucie nowości i magia pryska. Lakier już tak nie błyszczy, coraz bardziej matowieje, a tapicerka nie pachnie nowością, zaczyna blaknąć. Na szczęście istnieją specjalne zabiegi pielęgnacyjne tak zwanego car-spa, które są w stanie doprowadzić samochód do stanu idealnego, nieraz lepszego niż w dniu wyjechania z salonu. Car-spa to swego rodzaju sanatorium dla auta. Samochody są niestety trochę za drogie, by większość osób mogła je wymieniać od ręki, kiedy tylko tracą swój blask, więc działania car-spa są zazwyczaj niezbędne do uzyskania odpowiedniego efektu.

Nowe samochody w Polsce

Na początek warto się zastanowić, kto w zasadzie jest targetem usług car-spa, czyli kto jest klientem, dla którego przygotowuje się usługi pielęgnacyjne car-spa.

Dane statystyczne pokazują, że sprzedaż aut w naszym kraju cały czas rośnie. W rzeczywistości sytuacja nie jest jednak taka oczywista, bo chociaż produkujemy bardzo dużo samochodów, tak zwany wskaźnik chłonności rynku jest u nas niespecjalnie wysoki. Oznacza to, że pojawia się u nas bardzo dużo pojazdów nowych, ale większość z nich bardzo szybko znika. Pod względem korzystania z nowych pojazdów zajmujemy bardzo odległe miejsce w Europie i wyprzedzają nas wszyscy unijni sąsiedzi. Co więcej, nowymi samochodami w naszym kraju posługują się głównie firmy. To właśnie na nie przypada ponad 60% wszystkich zakupów nowych pojazdów. Nowe samochody dla prywatnych użytkowników to zaledwie trochę ponad 1/3 rynku.

Omawiana sytuacja związana jest oczywiście przede wszystkim z kwestiami finansowymi. Niewielu z nas cały czas jest stać na kupowanie samochodów bezpośrednio w salonach, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że spadek wartości pojazdu przez pierwsze dwa lata jego wykorzystywania jest na naszym rynku gigantyczny. Zdecydowanie bardziej popularnym rozwiązaniem od zakupu nowych aut jest wybieranie samochodów używanych i odpowiednie dbanie o ich kondycję przez cały okres użytkowania maszyn.

Zobacz również