21 maj 2021

Przekazanie samochodu na cele charytatywne

Istnieje dość dobry rynek sprzedaży używanych samochodów w Indiach, z prawie wszystkich potencjalnych nabywców decydujących się na pozbycie się ich starego pojazdu w pewnym momencie lub innego. Można po prostu sprzedać używane samochody do dealerów lub do dealerów złomu w zależności od stanu pojazdu. Są też tacy ludzie, którzy decydują się oddać samochód na cele charytatywne dla dobrej woli i innych celów. Rzeczywistym powodem darowizny samochodu jest to, że można uzyskać znaczną kwotę odliczenia podatkowego od dochodu. Darowizna pojazdu może być wykonane do organizacji charytatywnej, która będzie używać tego samochodu do transportu towarów do miejsc lub da go do kogoś innego w potrzebie. Jednak, aby uzyskać odpowiednią kwotę odliczenia podatkowego, istnieją pewne wskazówki i porady, których należy przestrzegać:

samochód

Przekazanie samochodu na cele charytatywne

  • Ludzie są zawsze zalecane do ignorowania brokerów, ponieważ mogą one dać lukratywne programy, ale samochód nie zostanie dostarczony do osoby w potrzebie. Podczas darowizny samochodu, bezpośrednie transakcje są zawsze korzystne, ponieważ te pośrednicy zachować połowę wartości pojazdu do siebie tylko.
  • Można szukać godnej organizacji charytatywnej dla darowizny pojazdu przez Internet lub zapytać w lokalnym rynku. Jeśli praca ma być wykonana w celu dobrej woli, to powinno być wykonane prawidłowo tak, że maksymalna korzyść idzie do agencji w potrzebie.
  • Aby osoba kwalifikuje się do odliczenia podatku od darowizny samochodu, musi najpierw sprawdzić, czy organizacja charytatywna odbiorcy jest zarejestrowana przez Internal Revenue Service (IRS), czy nie. Czy jest to kościół czy organizacja charytatywna, ludzie powinni najpierw zbadać tło tego samego, a następnie dopiero przejść do darowizny pojazdu.
  • IRS decyduje pewien limit na towary przekazywane do organizacji charytatywnej. Jeśli kwota podczas darowizny samochód przekracza limit, a następnie wymagane papiery i dokumenty dla transakcji muszą być złożone w celu skorzystania z odliczenia podatku. Po przekazaniu samochodu do darowizny, wszystkie ważne dokumenty muszą być podpisane za zgodą wszystkich zaangażowanych stron.
  • Zaleca się również, że podczas darowizny samochodu do organizacji charytatywnej, jego dostawa musi być wykonane z przez użytkowników tylko i to samo nie powinno być poproszony przez organizację charytatywną. Zwiększy to zysk tej agencji i nie będzie musiała płacić żadnej firmie transportowej za odbiór i dostarczenie samochodu.
  • Po zakończeniu wszystkich procedur darowizny samochodu, ludzie powinni zawsze zmienić tytuł pojazdu z ich nazwy do nazwy organizacji charytatywnej. Proces ten przynosi korzyści prawdziwemu właścicielowi na późniejszych etapach, jeśli przez przypadek pojazd był używany do nielegalnych celów lub otrzymał mandat za nieprzestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Zobacz również