19 maj 2021

Kredyty samochodowe z zerowym procentem odsetek - dobre czy złe?

Istnieje wiele opcji finansowania samochodów dostępnych na krajowym rynku motoryzacyjnym, że bardzo kusi zainteresowanych nabywców. Ogólnie rzecz biorąc, wszystkie te programy są uruchamiane i finansowane przez producenta samochodów lub banków korporacyjnych i firm. Wśród tych lukratywnych programów jest zero procent finansowania samochodu, który jest oferowany przez wielu dealerów w całych Indiach. Główną zaletą tego typu programu jest to, że ludzie mają wygodę spłaty kredytu wolne od wszelkich odsetek. Oznacza to, że ludzie nie muszą wydawać dodatkowych pieniędzy na odsetki, które są naliczane na konwencjonalnych kredytów samochodowych. Ten rodzaj systemu finansowania został zainicjowany na znacznej liczbie pojazdów, czy to używane samochody lub nowe modele. Jednakże, istnieją pewne mity i fakty związane z tego typu schematu finansowania samochodów, które muszą być wprowadzone do światła dziennego.

samochód

Kredyty samochodowe z zerowym procentem odsetek

  • Prawie wszystkie nowe samochody w Indiach posiadają odznakę zero procent systemów procentowych. Ten rodzaj finansowania samochodu jest zwykle uruchamiany przez producenta samochodów we współpracy z innymi firmami finansowymi. W przypadku zerowego procentu finansowania, auto producent musi zwrócić odsetki od kredytów samochodowych do finansującego, a nie ludzi, którzy korzystają z programu. Aby tak się stało, producent samochodów musi utrzymać swoją marżę zysku na sprzedaży samochodu i ten sam zysk jest używany do spłaty jako odsetki. Takie okoliczności prowadzą do nienegocjowalnych stawek samochodowych i modele w ramach programów zero procent są sprzedawane po wyższych cenach. Aby skorzystać z kredytu samochodowego o zerowej stopie procentowej, ludzie muszą mieć przyzwoitą ocenę kredytową. Jeśli historia kredytowa kredytobiorcy nie spełnia oczekiwań finansującego, wówczas może on nie być w stanie uzyskać kwoty kredytu. Istnieje szereg ograniczeń w przypadku systemów finansowania zero procent i większość z nich jest ukryta. Ten system finansowania obejmuje zazwyczaj krótki okres kredytowania, a cały kredyt musi być spłacony w ciągu 12 do 15 miesięcy od daty udzielenia. Chociaż odsetki od kredytów samochodowych są zerowe w przypadku tego programu finansowego, ludzie mogą mieć trudności ze spłatą całej kwoty w tak krótkim czasie. Główną wadą tych rodzajów kredytów samochodowych jest to, że potencjalny nabywca nie może więcej prosić o negocjacje w cenie samochodu. W przypadku konwencjonalnego systemu kredytowego, kupujący jest nadal uprawniony do wnioskowania o odliczenie w oryginalnej cenie samochodu, ale zero procent system finansowania nie pozwala na tę korzyść. Należy również zauważyć, że jest pozbawiony wszelkich odsetek od kredytów samochodowych, zero procent programu finansowania może również prowadzić do kupującego płacąc ogromne kwoty jako zaliczki. Różne dealerów lub firm finansowych mają różne kryteria, pod którymi osoba jest uprawniona do finansowania zero procent. Te muszą być sprawdzone prawidłowo i w przypadku jakichkolwiek duplikatów lub niejasności, ludzie zawsze mogą przejść do konwencjonalnego systemu kredytu samochodowego.

Zobacz również

Mahindra Akcesoria samochodowe

Mahindra and Mahindra to rodzimy producent premium, który od dłuższego czasu dominuje w sektorze pojazdów użytkowych. Producent samochodów ma również wiele samochodów w segmencie pojazdów...