13 cze 2017

CAR DETAILING?

Każdy kto posiada samochód chce, by wyglądał on jak najlepiej. W związku z tym trzeba dbać w szczególności między innymi o lakier, ponieważ z biegiem czasu będzie on płowiał i będzie tracił walory estetyczne. Warto wiedzieć czym jest car detailing, ponieważ to on pozwoli nam zadbać o pojazd.

Jest to bowiem przemyślany i zaplanowany sposób pielęgnacji samochodu. Jego zadaniem jest ochrona samochodu i doprowadzenie go do wyglądu tak jakby dopiero co wyjechał z salonu.

DETAILING – KROK #1

Zadanie podstawowe to dekontaminacja, od tego rozpoczyna się proces detailingu. To działanie, które polega na spryskiwaniu nadwozia pojazdu specjalnymi środkami. Dzięki temu możliwe będzie usuwanie osadów pochodzenia metalicznego i smolistego. Po wszystkim będzie ważne je spłukiwać, ponieważ znajdują się tam spore ilości chemicznych dodatków.

DETAILING – KROK #2

Następnie powierzchnia samochodu musi zostać odpowiednio przygotowana. Najlepiej dokonać tego poprzez glinkowanie. Dzięki plastycznej masie będzie można skutecznie oczyszczać lakier z pozostałości po myciu, z tych zabrudzen, których zwykłym mycie nie dało się usunąć. Glinkowanie to prosty zabieg, z którym dosłownie każdy sobie poradzi.

Korekta lakieru samochodowego

DETAILING – KROK #3

Kolejna ważna sprawa to oczywiście korekta lakieru. W ramach korekty będzie się wykonywać takie działania, które pozwolą usuwać wszelkie niedoskonałości na lakierze. To rzeczywiście bardzo ważna kwestia, ponieważ pojawiające się zarysowania mogą niszczyć estetyczne wrażenie o pojeździe. Jeśli korekta będzie dobrze wykonana stanie się skuteczną ochroną dla naszego pojazdu.

DETAILING – KROK #4

Kolejna bardzo ważna kwestia to również zabezpieczenie lakieru. To ostatni krok, jaki trzeba wykonywać przy detailingu. Lakier będzie można zabezpieczać na dwa sposoby. Pierwszy z nich to nałożenie powłoki kwarcowej w płynie. W kontakcie z powietrzem krystalizuje się i tworzy się twarda powierzchnia, która stanie się zabezpieczeniem dla naszego lakieru. Można także zdecydować się na woskowanie i to również będzie sposób na to, by skutecznie chronić nasz lakier na samochodzie.

Dobry specjalista

Jeśli ktoś chce zająć się detailingiem własnego samochodu będzie trzeba szukać dobrego specjalisty, który będzie mógł się tym zajmować i będzie w stanie wszystkie działania sprawnie realizować. Obecnie jest wiele firm, które się tym zajmują. Będzie można wyciągnąć opinię w sieci i wybrać taką osobę, która najlepiej będzie odpowiadać na nasze oczekiwania.

Zobacz również

Mahindra Akcesoria samochodowe

Mahindra and Mahindra to rodzimy producent premium, który od dłuższego czasu dominuje w sektorze pojazdów użytkowych. Producent samochodów ma również wiele samochodów w segmencie pojazdów...