1 wrz 2017

Zadbaj o wygląd lakieru

Lakier w aucie nawet jeśli będziemy o niego dobrze dbali z czasem traci swój wyjątkowy blask i doskonałą świeżość. Dlatego właśnie najważniejsze jest szukanie takich produktów, które pozwolą nam zadbać o skuteczną regenerację lakieru.

Rysy na lakierze

Zniszczony, porysowany lakier będzie powodował, że wygląd całego auta nie będzie zbyt dobry. Auto takie będzie się również szybciej brudziło. Obecnie producenci jeśli chodzi o lakiery mają słabsze propozycje jakościowo. Lakier zawsze składa się z trzech warstw. Pierwsza z nich to podkład na blachę, druga to baza z kolorem a trzecia to lakier bezbarwny, który ma formę ochronną i nadaje połysku. Obecnie mamy również takie środki, dzięki którym odzyskamy piękno lakieru jak z salonu.

Jakie środki do regeneracji?

Dla osób, które chcą zadbać o powłokę lakierniczą mogą się wydawać najlepszym rozwiązaniem mleczka i pasty polerskie. Tego typy produkty radzą sobie również z małymi rysami, nadają doskonały blask.

Zadbany lakier samochodowy

Jak powinno się te produkty stosować?

Na sam początek należy bardzo dokładnie umyć samochód. Nie można nigdy dopuścić do sytuacji, w której na lakierze będzie piasek czy kurz albo inne zanieczyszczenia. Jeśli po myciu nadal zostawać będą jakież zanieczyszczenia trzeba będzie zdecydować się na stosowanie glinki lakierniczej, dzięki której uda się te zanieczyszczenia skutecznie usunąć. Przed kolejnym krokiem wmusimy także bardzo dokładnie sprawdzić w jakim stanie znajduje się lakier i jakie są zanieczyszczenia. Jeśli będą niewielkie wybór może paść na wosk koloryzujący, który może nie jest szczególnie efektywny, ale będzie tani w nakładaniu.

W momencie, gdy uszkodzenia są poważniejsze będzie można wybrać mleczko., pastę polerską. Oba te środki będą gwarantować większa skuteczność. Dokonujemy nimi kolistych ruchów, preparat należy bardzo dokładnie rozprowadzić po lakierze, by uzyskać zadowalający połysk. Trzeba na pewno mieć sporo cierpliwości, ponieważ taka praca będzie wymagać sumienności i zajmuje sporo czasu.

Co będzie kluczowe?

Warto będzie w trakcie polerowania korzystać ze sprayu z wodą. Dzięki temu będzie można skutecznie chłodzenie lakieru, dzięki temu nie będzie obaw o jego przegrzanie. Dzięki temu jest ochrona w odpowiedni sposób. Warto także sprawdzać czy gąbka nie nabiera koloru lakieru, wtedy bowiem mamy znak, że baza z kolorem jest naruszona a to zł objaw.

Zobacz również