21 lis 2016

Czym jest autodetailing?

Kiedy widzimy piękny samochód, komentujemy, że wygląda jakby właśnie wyjechał prosto z salonu. To dość śmieszna kwestia, ponieważ samochód prosto z salonu, jeśli nie wykonano na nim odpowiednich zabiegów pielęgnacyjnych, na pewno jest czysty, ale zazwyczaj wcale nie jest taki ładny. Lśniący, przebojowy samochód to niemal zawsze zasługa autodetailingu, który często wykonywany jest na nowych samochodach, ale równie dobre efekty może dać w przypadku pojazdów starszych i nieco przyniszczonych. W inny sposób nie da się sprawić, by samochód oszałamiał swoim wyglądem. Sytuacja może się wydawać dziwna, ale autodetailing to jedyny sposób na osiągniecie przez samochód takiego wyjątkowego stanu, także jeśli mówimy o pojeździe prosto z fabryki, który nie miał okazji stać się ofiarą ptaków czy kamieni wystrzeliwanych spod kół innych aut.

Pielęgnacja i ochrona

Autodetailing to skomplikowany, dobrze zaplanowany proces pielęgnacyjny, w którym czyszczenie łączone jest z konserwacją i renowacją samochodu jako całości i jego pojedynczych części. Jak już zostało wcześniej powiedziane, jego przedmiotem może być samochód nowy lub używany, a jego celem bynajmniej nie jest uzyskanie stanu nowości samochodu. Autodetailing doprowadza samochody do tak zwanego stanu wystawowego, który prezentują na targach samochodowych.

Należy podkreślać, że autodetailing nie jest bynajmniej sposobem na rewitalizację lakieru, a przynajmniej nie jest tylko tym. W równym stopniu cały proces skupia się na wnętrzu pojazdu. Na ukończeniu procedury autodetailingu samochód powinien błyszczeć z zewnątrz i od środka. Po co wykonywać takie czynności? Na pewno ułatwiają one sprzedaż auta, podnoszą jego wartość, wydłużają żywotność i zwyczajnie sprawiają, że jeździmy ładnym samochodem.

O autodetailingu możemy mówić w ujęciu wewnętrznym i zewnętrznym. Działania wewnętrzne prowadzone są przede wszystkim na tapicerce i plastikach oraz innych elementach wyposażenia. Jest to złożony proces zapewniający czystość i zakonserwowanie wszystkim elementom. Czyszczone i konserwowane są też uszczelki, listwy i podobne elementy.

Nie można zapominać o tym, że autodetailing to w równym stopniu konserwacja i naprawa drobnych elementów. Wykorzystuje się do tego odpowiednie kosmetyki dobrane w oparciu o doświadczenie osoby prowadzącej detailing.

Zobacz również