11 kwi 2022

Piana morska - co to jest (i jak jej używać?)

Jeśli choć trochę interesujesz się samochodami i silnikami samochodowymi, prawdopodobnie słyszałeś już o Seafoam.

Ale czy rzeczywiście jest tak dobry, jak mówią ludzie, i czy może w jakiś sposób uszkodzić silnik? Czy jest wart pieniędzy i o ile lepszy będzie mój silnik po jednej kuracji?

W tym artykule dowiemy się, czym naprawdę jest seafoam i czy jest wart swojej ceny.

Spis treści show Co to jest piana morska? Do czego służy piana morska? Jak używać piany morskiej? 1. Skrzynia korbowa/Korek oleju 2. Zbiornik paliwa 3. Wlot Możliwe usprawnienia przy użyciu piany morskiej 1. Większa oszczędność paliwa 2. Cichszy i zdrowszy silnik 3. Zmniejszona emisja spalin 4. Wyższe osiągi 5. Dłuższa żywotność silnika Podsumowanie

Co to jest piana morska?

Seafoam to sekretna formuła, która oczyszcza silniki samochodowe i układy paliwowe z nagromadzonego w nich węgla. Marka Seafoam jest używana do czyszczenia silników z osadów paliwa i oleju od 50 lat.

Jak działa Seafoam?

Z biegiem lat w silniku i w układzie paliwowym gromadzi się węgiel i szlam. Prowadzi to do większego zużycia silnika, a zatkany układ paliwowy może powodować przerwanie zapłonu lub inne sytuacje niebezpieczne dla silnika samochodu.

Płyn Seafoam do oczyszczania silnika ma za zadanie upłynnić osady znajdujące się głęboko w silniku samochodowym, tak aby można je było bezpiecznie usunąć z silnika.

Czyszczenie wewnętrznych części silnika jest naprawdę trudne bez wyjęcia całego silnika z samochodu, a następnie operowania w jego głębi. Jest to zarówno czasochłonne, jak i może kosztować sporo pieniędzy z uwagi na nowe uszczelki przy ponownym montażu.

Dlatego właśnie Seafoam jest tak dobrą alternatywą, którą można zastosować zamiast rozbierania całego silnika.

Poniżej znajdziesz recenzję wideo Seafoam przygotowaną przez Project Farm, która pokazuje również różne sposoby użycia Seafoam. Jeśli chcesz czytać dalej, przejdź pod film.

Sprzedaż Impregnat do silników Sea Foam SF-16 - 16 oz....
  • Produkt to sf16 16oz motor tune up
  • Łatwy i prosty w użyciu zestaw
  • 100 procent czystej ropy naftowej
  • Produkt zarejestrowany w Pea
$8.48 Zobacz ostatnią cenę

Jak używać Seafoam

Seafoam można stosować na kilka różnych sposobów. Możesz wlać ją do skrzyni korbowej/korektora oleju lub do zbiornika paliwa, albo użyć jej do czyszczenia wlotu.

1. Skrzynia korbowa/Korek oleju

Jeśli szukasz czegoś, co wyciszy hałaśliwe popychacze lub inne części silnika oraz usunie osad olejowy i oczyści silnik z osadów, to Seafoam jest właściwym produktem dla Ciebie.

Do każdego zabiegu należy wlać 8 uncji piany morskiej do skrzyni korbowej. Jedna butelka zawiera 16 uncji, co oznacza, że jedna butelka może wystarczyć na dwa zabiegi.

Zaleca się, aby wlać połowę butelki przed serwisem olejowym, przejechać 1000 mil, a następnie wymienić olej silnikowy i wlać resztę butelki do skrzyni korbowej. Pomoże to usunąć z silnika jak najwięcej zanieczyszczeń i oleju.

Podczas wlewania Seafoam należy otworzyć szyjkę filtra oleju i użyć lejka do wlania substancji, aby ułatwić sobie zadanie.

2. Zbiornik paliwa

Innym doskonałym sposobem użycia Seafoam jest wlanie go do zbiornika paliwa w celu oczyszczenia układu paliwowego. Stare paliwo może powodować gromadzenie się dużej ilości osadów w częściach układu paliwowego.

Układ paliwowy składa się z wielu różnych części, a niektóre z nich mają bardzo małe kanaliki, np. wtryskiwacze paliwa, co oznacza, że łatwo mogą się zatkać.

W przypadku zatkania tych części mogą wystąpić przerwy w zapłonie lub poważne uszkodzenia silnika.

Po wlaniu piany morskiej do zbiornika paliwa pomoże ona rozpuścić nagromadzony w układzie paliwowym osad.

Jedna butelka wystarcza na 16 galonów paliwa, co oznacza, że często wystarczy użyć połowy butelki, w zależności od wielkości zbiornika paliwa.

3. Wlot

Ostatnim sposobem użycia Seafoam jest wlanie go do układu dolotowego. Przez lata układ dolotowy często ulega silnemu zabrudzeniu i gromadzi się w nim dużo nagaru. Nagromadzenie węgla w układzie dolotowym i w korpusie przepustnicy może powodować takie problemy, jak przerwanie zapłonu lub zbyt uboga/bogata mieszanka paliwowa.

Do wykonania tego zadania należy użyć produktu Seafoam Spray.

Najlepszym sposobem jest skorzystanie z pomocy przyjaciela. Odkręć przewód przed korpusem przepustnicy i powiedz przyjacielowi, aby uruchomił samochód i zwiększył obroty do 2000 obr/min.

Gdy samochód pracuje na wolnych obrotach 2000 obr/min, należy ostrożnie wlać do wlotu powietrza środek Seafoam w sprayu. Zauważysz, kiedy wlejesz za dużo preparatu, ponieważ obroty silnika spadną. Chcesz wlać jak najwięcej, nie doprowadzając do zgaśnięcia silnika.

Możliwe usprawnienia dzięki Seafoam

Istnieje wiele ulepszeń, które możesz uzyskać stosując produkt Seafoam, zwłaszcza jeśli używasz go do starego i zmęczonego silnika samochodowego.

Oto główne usprawnienia, jakich można oczekiwać przy stosowaniu preparatu Seafoam.

1. Większa oszczędność paliwa

Jeśli używasz piany morskiej do czyszczenia skrzyni korbowej, możesz uzyskać lepszą wydajność paliwa ze względu na mniejsze tarcie. Jeśli używasz go w paliwie, możesz uzyskać lepszą mieszankę paliwowo-powietrzną, co spowoduje lepszą wydajność paliwa. Użycie go w układzie dolotowym również spowoduje uzyskanie lepszej mieszanki paliwowo-powietrznej.

Wszystkie te sposoby użycia mogą zapewnić lepszą wydajność paliwa.

2. Cichszy i zdrowszy silnik

Bez osadów i nagromadzenia oleju, elementy silnika będą lepiej smarowane i będą miały lepsze ciśnienie oleju, co zapewni cichszą i zdrowszą pracę silnika samochodowego.

3. Zmniejszona emisja spalin

Dzięki lepszej mieszance paliwowo-powietrznej i mniejszemu tarciu wewnętrznych części silnika, silnik samochodowy będzie najprawdopodobniej emitował mniejszą ilość spalin. Jest to korzystne zarówno dla środowiska, jak i dla przyszłych testów emisji.

4. Wyższe osiągi

Ponadto, dzięki lepszej mieszance paliwowo-powietrznej i mniejszemu tarciu, po naciśnięciu pedału gazu można odczuć znaczny wzrost wydajności silnika.

5. Dłuższa żywotność silnika

Tarcie powoduje bardzo szybkie zużywanie się silnika. Zanieczyszczenia wewnątrz układu paliwowego mogą również powodować nierównomierne zużycie paliwa, co może doprowadzić do poważnego uszkodzenia silnika. Używając preparatu Seafoam do konserwacji, silnik Twojego samochodu będzie działał dłużej, a Ty zaoszczędzisz pieniądze na kosztach napraw.

Sprzedaż Impregnat do silników Sea Foam SF-16 - 16 oz....
  • Produkt to sf16 16oz motor tune up
  • Łatwy i prosty w użyciu zestaw
  • 100 procent czystej ropy naftowej
  • Produkt zarejestrowany w Pea
$8.48 Zobacz ostatnią cenę

Wnioski

Seafoam to doskonały produkt dla tych, którzy chcą oczyścić swoje układy paliwowe i silnikowe z osadów i zanieczyszczeń. Płynny roztwór można wlać do zbiornika paliwa, gdzie wymiesza się z paliwem i oczyści układ. Możesz także użyć specjalnego sprayu Seafoam we wlocie powietrza lub użyć Seafoam w skrzyni korbowej.

Używając Seafoam, najprawdopodobniej uzyskasz oszczędność paliwa, poprawę osiągów i znacznie cichszą pracę silnika samochodowego.

Zobacz również